Русский язык

Домашня сторінка

Контакти

 

ПРОМИСЛОВІ ПАСТЕРИЗАТОРИ МОЛОКА

Перейти до переліку моделей

 

Промисловий проточний пастеризатор молока в молочний цех

3D (15 Mb)

 

Промислові пастеризатори молока належать до типу проточних. Це означає, що вони укомплектовані секцією рекуперації тепла. Обмін теплом між ще не пастеризованим молоком і вже пастеризованим називається "рекуперацією тепла". Наявність секції рекуперації дозволяє суттєво знизити витрати електроенергії на нагрівання молока до необхідної температури (зазвичай 76 градусів) та відмовитися від використання води для охолодження молока, тому що гаряче пастеризоване молоко охолоджується в рекуператорі тепла зустрічним потоком холодного не пастеризованого молока. Таким чином економляться електроенергія, вода та час.

Процес пастеризації на проточному пастеризаторі виглядає так: не пастеризоване молоко постійно подається в приймальну ємність (самопливом або примусово, насосом), звідки воно забирається іншим насосом і прокачується через пастеризатор. З пастеризатора по шлангу або трубопроводу пастеризоване молоко надходить до місця подальшої переробки.

Температура пастеризованого молока на виході з пастеризатора залежить від того, що з пастеризованим молоком відбуватиметься після пастеризації. Якщо з пастеризатора молоко надходить на охолодження, його температура має бути якомога нижчою.

Чим холодніше має бути молоко на виході з пастеризатора, тим вище має бути коефіцієнт рекуперації рекуператора, і тим меншою має бути секція нагріву. Пастеризатори з високим коефіцієнтом рекуперації маркуються літерою "Р", "рекуперація". Температура пастеризованого молока на виході з таких пастеризаторів вища за температуру молока, що надходить на пастеризацію, лише на 7-9 градусів, а питомі енерговитрати становлять 10-14 кВт на 1 тонну молока.

 

СХЕМА РОБОТИ ПРОТОЧНОГО ПАСТЕРИЗАТОРА

З ЛІТЕРОЮ "Р" У НАЗВІ

 

Схема роботи промислового проточного пастеризатора молока з підвищеним коефіціентом рекуперації тепла

де

1. Ємність 100-200 л;

2. Молочний насос;

3. Секція рекуперації тепла;

4. Секція нагріву;

5. Термодатчик;

6. Триходовий кран перемикання між режимами «циркуляція» та «викачка»;

ПМ – вихід пастеризованого молока.

 

Якщо з пастеризатора молоко надходить на сепаратор або в сироварну ванну, його температура має бути в межах 35-40 градусів. Такі пастеризатори в нашому модельному ряду маркуються літерою "П", "підігрів", оскільки комплектуються підігрівачем пастеризованого молока. Якщо на пастеризацію подається охолоджене молоко з температурою 4-5 градусів, температура пастеризованого молока на виході з пастеризатора складе 11-14 градусів. За допомогою проточного підігрівача вона доводиться до 35-40 градусів (необхідна кінцева температура виставляється на цифровому приладі). Підігрів молока з 11-14 до 35-40 градусів – процес енергоємний. На тону молока витрачається 28-29 кВт. До них необхідно додати ще 10-14 кВт на тону молока, які споживає секція нагріву пастеризатора. Усього пастеризатори, призначені для пастеризації охолодженого молока під сепаратор або сироварну ванну, споживають 39-46 кВт на тону молока.

 

СХЕМА РОБОТИ ПРОТОЧНОГО ПАСТЕРИЗАТОРА

З ЛІТЕРОЮ "П" У НАЗВІ

 

Схема роботи проточного пастеризатора молока під сепаратор та сироварну ванну

 

де

1.  Ємність об'ємом 100-200 л;

2.  Молочний насос;

3.  Секція рекуперації тепла;

4.  Секція пастеризації;

5.  Термодатчик секції пастеризації;

6.  Секція підігріву;

7.  Термодатчик секції підігріву;

8.  Триходовий кран перемикання між режимами «циркуляція» та «викачка»;

ПМ – вихід пастеризованого молока.

 

На відео нижче показано роботу пастеризатора молока УЗМ-2,0П в молокопереробному цеху. Підігрівач молока є пластинчастим теплообмінником, у якому пастеризоване молоко догрівається до потрібної температури водою, яка, у свою чергу, гріється газовими котлами. Хоча частіше підігрівачі є додатковою електричною секцією нагріву, якою комплектуються всі наші пастеризатори.

 

 

 

ПРОМИСЛОВІ ПАСТЕРИЗАТОРИ МОЛОКА

 

Пастеризатор молока 1 т/г

під сепаратор та сироварну ванну  

УЗМ-1,0Пастеризатор молока 1 т/г

під холодильник та пакетування

УЗМ-1,0РПастеризатор молока 1 т/г

під сепаратор і сироварну ванну

УЗМ-1,0ППастеризатор молока 2 т/г

під холодильник та пакетування

УЗМ-2,0РПастеризатор молока 2 т/г

під сепаратор і сироварну ванну

УЗМ-2,0ППастеризатор молока 3 т/г

під холодильник та пакетування

УЗМ-3,0РПастеризатор молока 3 т/г

під сепаратор і сироварну ванну

УЗМ-3,0П
 

 

Підписуйтеся на нас у соціальних мережах:

Youtube

Facebook

Instagram